جشنواره

دستاوردها و ظرفیت‌های شرکت‌ها و خانه‌های خلاق و نوآوری در نمایشگاه گیاهان دارویی به نمایش درمی‌آید

شرکت‌های خلاق برای حضور در ششمین نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی از تخفیفات ویژه‌ برای استقرار برخوردار خواهند شد و خانه های خلاق و نوآوری هم حضور پررنگی در این نمایشگاه داشته و مشارکت خواهند کرد.

ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) که 10 تا 13 آبان ماه سال جاری در مصلی امام خمینی تهران برپا است؛ فرصتی مناسب برای معرفی دستاوردهای فناورانه و دانشی شرکت های دانش بنیان و خلاق حوزه گیاهان دارویی است. این نمایشگاه همچنین پل ارتباطی مطمئنی میان مردم و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری گیاهان دارویی و طب سنتی ایجاد می کند.

نمایشگاهی که امسال در ششمین دوره برگزاری؛ نظام نوآوری را مبنای کار خود قرار داده و میزبان شرکت‌های دانش بنیان، سرمایه‌گذاران در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های پژوهش و فناوری خانه های خلاق و نوآوری، بانک‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر است تا بتواند ظرفیت این مجموعه ها را به جامعه معرفی و مسیر توسعه این حوزه را در کشور فراهم کند.

بیش از 70 شرکت خلاق و تعدادی از خانه‌های خلاق و نوآوری هم به عنوان یکی از بازیگران جدی و اثرگذار در این حوزه با حمایت ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق در ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) حضور خواهند داشت و ضمن معرفی توانمندی‌های خود؛ از مزایای این نمایشگاه برخوردار خواهند شد.

شرکت های خلاق چند سالی است به عرصه گیاهان دارویی ورود کرده‌اند و بر اساس آخرین اطلاعات ثبت شده بیش از ۷۲ مجموعه خلاق در این حوزه فعالیت می کنند. شرکت هایی که از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سه حوزه «توسعه بازار محصولات و خدمات»، «تسهیل فضای کسب و کار» و «پشتیبانی مالی و جذب سرمایه» برخوردار هستند.

کارشناسان معتقدند که حضور شرکت‌های فعال و خلاق در بخش گیاهان دارویی در زیست بوم شرکت‌های خلاق ذیل «صنایع خلاق»، فکری سنجیده‌ای بود که علاوه بر ایجاد رونق بیشتر در زیست بوم، می تواند منشاء خدمات قابل توجهی برای شرکت‌های حوزه گیاهان دارویی باشد.

بر همین اساس ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) میزبان شرکت های خلاقی است که با عرضه محصولات و خدماتشان در این حوزه؛ بازار بومی خود را نیز گسترش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.